14 грудня 2020 р.

 До уваги!
У зв'язку зі складними погодніми умовами 
14 грудня 2020 року навчання відбуватиметься дистанційно.





14 квітня 2020 р.


Чим зайняти дітей під час карантину


У зв’язку із загрозою поширення коронавірусу, ввели жорсткий карантин. Всі навчальні заклади, розважальні центри, кафетерії та інші місця масового скупчення людей тимчасово закриті в цілях безпеки. І щоб ці тижні пройшли комфортно, захоплююче і весело, ми 
пропонуємо кілька цікавих занять, які допоможуть вам і вашій дитині відволіктися від паніки.

Карантин застав більшість з нас зненацька. Сотні тисяч українців змушені провести як мінімум кілька тижнів в домашньому режимі. Закритими виявилися в тому числі садки і школи, дітей відправили по домівкам. У більшості батьків склалася ситуація, при якій вони змушені працювати у віддаленому режимі і в той же час стежити за дітьми.


Не хочеться, щоб час карантину пройшов для дітей без користі. У зв’язку з цим приготували приємний сюрприз батькам чим зайняти дітей під час карантину.


Вдосконалюйте англійську мову. Для цього не обов’язково сидіти годинами і зубрити слова з підручника. Пропонуємо вам дієвий і цікавий спосіб. Виділіть для дитини час на перегляд англомовних мультфільмів з субтитрами. Дитині цікаво, у батьків вільна годинка, яку вони точно знають як витратити.


Добірка мультфільмів для вивчення англійської мови з субтитрами.



Gogo Loves English. Легкий мультфільм про дракончика Гого, який прилетів з іншої планети і разом з новими друзями хоче вивчитися англійську мову. Ситуації з життя з підбіркою нескладних слів допоможуть малюкові легко і швидко засвоїти іноземну мову. Серії йдуть зі швидкістю 5 хвилин, однак фрази і нові слова повторюються достатню кількість разів, щоб дитина встигала їх запам’ятати.


little-pim. Яскраві фарби, приємна мелодія – все це про little-pim. Головним персонажем є панда Пім, яка за короткий період покаже вашій дитині потрібні щоденні дії: як чистити зуби або одягатися, як їсти, грати і навіть лягати спати. У кожному новому ролику панда знайомить вашу дитину з новими словами і виразами. Відмінно підійде для найменших.


Kipper the Dog. Британський телесеріал для дітей від 1 року, зроблений за мотивами книги Майка Інкпен «Собака Кіппер». Ненав’язливі сюжети, яскрава і виразна анімація, нескладні діалоги – все це допоможе вашій дитині освоїти ази англійської мови.


Peppa Pig (Свинка Пеппа). Мегапопулярний мультик, ідеально підійде для всієї родини. Короткі веселі серії можна дивитися під час сніданку або вечері. Виразні фрази, тонкий гумор і кумедні герої не залишать байдужими ні вас, ні ваших дітей.


Crawford the Cat. Вкрай корисний мультфільм, який крім виразів і слів англійською мовою навчить малюків ввічливості і правилам поведінки.


Займіться саморозвитком.
Карантин – це не канікули, тому дитині доведеться наздоганяти шкільну програму і завдання в школі будуть з підвищеним навантаженням. Домовтеся з дитиною, що за час «вимушених» канікул він прочитає книгу, яку сам вибере. Але не змушуйте його. Пропонуйте читати кожного дня, але з наступною «винагородою»: зараз читання книги – потім гра або телевізор. Така мотивація з дітьми працює дуже добре.


До речі, читати можна і електронні книги. Наприклад, в МТС Бібліотеці. Це справжня скарбниця історій на будь-який смак, в якій зібрано близько 200 000 книг для дітей і дорослих, в тому числі в аудіоформаті.


Щоб дітям було легше, постарайтеся під час карантину з ними почути або послухати аудіокниги, вивчити вірші.


Зробіть колаж. Всі діти захоплюються творчістю, так чому б не допомогти дитині і разом не зробити колаж з його найпотаємнішими мріями? Візьміть старі журнали, сімейні фотографії, клей, олівці та інші предмети для творчості, щоб дитина застосовувала свою фантазію і уяву.


Посадіть рослини. Пересадіть разом з дітьми рослини, якщо в цьому є потреба. Або ж посадіть в горщики зернятка, кісточки різних фруктів і зелень. Почитайте з дітьми, як за ними потрібно правильно доглядати. Це буде дуже цікавий експеримент, адже діти зможуть спостерігати за тим, як у рослини розвивається стебло і з’являються листочки.


Кулінарний майстер-клас. Приготуйте разом з дітьми ласощі, щоб порадувати всіх домочадців. Розповідайте дитині всі етапи приготування страви, нехай вона допомагає вам нарізати інгредієнти і тим самим освоює нові навички.


Діти запам’ятають це надовго. Від простих фруктових і овочевих салатів з школярами до запікання серйозних страв. Дуже пізнавально і захоплююче!


Настільні ігри. Напевно, у вас десь є настільні ігри, які давно відійшли на другий план. Саме час їх дістати і влаштувати сімейне змагання. Такі ігри тренують логіку, стратегічне мислення, пам’ять і збагачують словниковий запас.


Знайдіть час пограти з дитиною в його улюблену настільну гру. Доміно, різні тематичні картки, дитяча «Монополія» та інші. Зараз це особливо популярно: гру можна купити в будь-якому дитячому магазині або замовити по інтернету.


Декор своїми руками. Знайдіть декілька старих речей і разом з дітьми за допомогою різних гудзиків, паєток, стразів і спеціальних фарб – подаруйте їм нове життя. Навчіть дитину декорувати речі, щоб вони виглядали по-новому, можливо ця ідея їх настільки надихне, що ці навички вони будуть застосовувати в майбутньому.


Перегляд телевізора. Немає нічого поганого в тому, щоб дати дітям можливість насолодитися «додатковою відпусткою» вдома в компанії улюбленого мультфільму або розважальної програми. А ще краще перегляньте дитячі або сімейні фільми всі разом.


Крім цього, чим зайняти дітей під час карантину – можна малювати, влаштувати виставу, придумати нові ігри, образи і все, що спаде на думку. Головне – слідкуйте за своїм здоров’ям і проводьте час з користю!

13 квітня 2020 р.

УВАГА!!!
Творчий карантин!
Долучайте дітей!
До творчого марафону можна долучитися на будь-якому етапі

На изображении может находиться: текст
Lana Ra / Лана Ра
Весна, природа оживає! #ПРИРОДОвірус
Сьоме завдання до творчого марафону
#ДОБРОВІРУС ТА ЙОГО ДРУЗІ!
Завдання для дітей: ВИГАДАТИ ДОБРОВІРУСИ, щоб розвеселити вірус самотності.
Наше завдання – створюємо величезну когорту унікальних добровірусів, тому швидкість і кількість дуже важлива! 
План дій:
 Кожні три дні я буду називати одну з якостей вірусу (вірус-усмішка, вірус-дружба тощо)
 Упродовж трьох днів діти мають виконати завдання:
1. Вигадати добрий вірус за тематичною ознакою.
2. Намалювати його.
3. Визначити його добрі суперможливості.
Далі
 Малюнок з інформацією, а також ім’я автора і його вік (вік за бажанням) викласти в будь-якій соціальній мережі на сторінці батьків чи власному акаунті (Facebook, Instagram), обов’язково прописати хештег #добровірус, позначити мене в публікації Facebook: @Lana Ra / Лана Ра Instagram: @lana_ra_writer (щоб я точно не пропустила твір)
Публікація повинна бути у відкритому доступі, доступна для перегляду.
❗️ ВАЖЛИВО: персонаж не може містити ані мілі-мікро-молекулярної-краплинки негативних якостей – тільки добро і тільки позитив.
🎁 З тими юними авторами, які будуть найактивнішими, матимуть найцікавіших героїв-добровірусів, влаштуємо онлайн-заняття з написання казки чи сценарію (на вибір). (на онлайн-заняття трохи пізніше попрошу заповнити заявку)
Звісно, в цьому марафоні потрібна підтримка дорослих. Тому прошу допомогти малечі сфотографувати малюнок, зробити правильні підписи, щоб я всіх змогла побачити. Також публікація має бути доступною, відкритою для всіх.
Використаємо карантин для примноження #добровірусів!
☀️ До марафону можна долучитися на будь-якому етапі і вигадувати добровіруси в будь-якій кількості

11 квітня 2020 р.

Шановні учні та батьки!

Інформую, що Міжнародний природничий інтерактивний конкурс «КОЛОСОК-весна 2020», який мав відбутися 16 квітня 2020 року, буде проведено по завершенні карантину. Про дату проведення конкурсу оргкомітет повідомить.
Разом з тим, у зв’язку із введенням карантину в Україні та організації освітнього процесу в онлайн-режимі, оргкомітет Міжнародного природничого інтерактивного конкурсу «КОЛОСОК» пропонує проведення конкурсу «Колосок- онлайн» 25 квітня 2020 року з 13.00-15.00 год.
Реєструватися на конкурс можуть усі бажаючі школярі. Участь у конкурсі «Колосок-онлайн» безкоштовна. Учасники отримають електронні сертифікати і призи – електронні передплати газети «КОЛОСОЧОК» або журналу «КОЛОСОК».
 Повідомляю школярів про безкоштовний мобільний додаток «Колосок конкурс. Готуйся – конкурс Колосок онлайн» та можливість реєстрації у конкурсі-онлайн. Через цей додаток ви отримаєте доступ до завдань конкурсу, довідаєтесь про свій результат, прочитаєте повні відповіді на всі запитання. Завантажити додаток на мобільний телефон можна у Play market за пошуковими словами: «колосок», «конкурс колосок», «колосок конкурс». Також повідомляю, що реєстрація уже розпочата.

8 квітня 2020 р.

            





Шановні батьки!
Державна служба якості освіти України проводить онлайн-опитування з питань організації дистанційного навчання учнів під час карантину. 

На сайті ШНВК: сш-ліцей розміщені посилання на це онлайн-опитування.

 Прохання всім пройти онлайн-опитування (це займе 5-7 хв.).
за посиланням (там 2 окремі посилання: для учнів і для батьків) .

Опитування анонімне, його результати будуть використані для вдосконалення організації дистанційного навчання школярів. 

Дякую за співпрацю та розуміння!!!

                                   Бережіть себе й будьте здорові!!!

26 березня 2020 р.

5 квітня 2020р.

Увага! 
Любі діти та шановні батьки! 
Нагадую, що з 06.04.2020 продовжується дистанційне навчання. Чекаю вас на заняттях 
Дякую всім
 за самостійність, наполегливість
 і відповідальність .
                                   Здоров'я і наснаги !


До зустрічі!



24 березня 2020 р.

Шановні учні та батьки!

З метою організації більш якісного зворотнього зв'язку між учителем та учнями під час дистанційного навчання в умовах карантину, вся наша робота з 23.03.2020 буде здійснюватися 

 з використанням  безкоштовного веб-сервісу 

Google Classroom.

Запрошую всіх приєднатися!!!

  

11 березня 2020 р.

24 березня 2020р.
Любі діти та шановні батьки !
Запрошую вас у віртуальне середовище
23 березня 2020 р.
  Любі діти!
Перегляньте інформаційний ролик про безпеку дітей під час карантину.


НОВИЙ КОРОНАВІРУС:ШЛЯХИ ПЕРЕДАВАННЯ І ВАРІАНТИ ЗАХИСТУ


Наразі відомо, що новий коронавірус передається краплинним та контактним шляхами.
Переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), що контаміновані (забруднені) виділеннями із дихальним шляхів хворого чи інфікованого.
Краплинним шляхом вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті, коли утворюються краплі діаметром понад 5 мкм. Коронавіруси не здатні зберігати інфектогенність (заразність) під час передавання на далекі відстані. Тому тісним контактом вважають відстань менше 1 м, хоча деякі науковці допускають можливість передавання (за певних умов) до 2 м.
Повітряним шляхом віруси передаються від людини до людини через аерозольні часточки (діаметром до 5 мкм), які безперешкодно можуть потрапляти в альвеоли та бронхіоли (нижні дихальні шляхи). Цей шлях передавання та інфікування не характерний для коронавірусів, хоч і можливий за певних умов — наприклад, під час процедур з утворенням аерозолю. До таких належать лише медичні процедури — бронхоскопія, інтубація трахеї, санація трахеобронхіального дерева у хворого, що перебуває на штучній вентиляції легень, тощо. Тому для більшості населення такий шлях не страшний.
Отже, як пересічним громадянам запобігти інфікуванню новим коронавірусом?
1. Не торкайтеся до потенційно контамінованих вірусом поверхонь, зокрема до тварин, у регіонах із виявленими випадками інфікування.
2. Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком.
Миття рук з милом:
·         тривалість процедури — 20–40 с;
·         вода має бути теплою (комфортної температури), а не холодною чи гарячою;
·         обов’язкова процедура, якщо руки видимо забруднені, після приходу з вулиці, перед прийомом їжі, після відвідування туалету, якщо відсутній антисептик для рук;
Обробка рук спиртовмісним антисептиком:
·         спиртовмісний антисептик для рук — розчин із вмістом спирту 60–80% або із 2% хлоргексидину (інші засоби, що реалізують як «антисептик для рук», наприклад настій ромашки або розчини із 40% вмістом спирту, не є такими);
·         антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук (в середньому на одну обробку слід використовувати 3 мл розчину, а це 24–27 «пшиків» кишеньковим диспенсером, тому рекомендовано його просто наливати в долоню);
·         тривалість обробки — близько 30 с;
·         особливу увагу приділіть нігтям (там накопичується найбільше бруду);
·         обов’язкова процедура в разі будь-яких контактів із (потенційно) забрудненими об’єктами;
·         у разі частого користування антисептиком застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри;
·         контролюйте доступ маленьких дітей до антисептика (він містить спирт і токсичний для прийому всередину).
3. Уникайте скупчення людей.
4. Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.
5. Використовуйте захисну маску:
·         обов’язково — якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить);
·         якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей — з метою додаткового захисту.
Використовуйте маску правильно:
·         вона має покривати ніс і рот;
·         вона має щільно прилягати, без відступів по краях;
·         заміняйте маску, щойно вона стала вологою;
·         не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком;
·         заміняйте маску щочотири години;
·         не використовуйте маску повторно.
Будьте здорові та не піддавайтеся на маніпуляції!
16 березня 2020 р.

11 березня 2020 р.
 


 Шановні учні та батьки!

Згідно рішення комісії ТЕБНС м. Шостки з 17.02.2020 року навчальний процес у закладах загальної середньої освіти міста відновлено. Прохання до батьків: не відправляти до школи дітей з ознаками хвороби, звертатися до лікарів.



                                     Завдання для дистанційного навчання можна побачити на сторінках  блогу у розділах:

                   1.Українська мова
                   2. Літературне читання (Українська мова - читання)
                   3. Математика
                   4. Навколишній світ ( Я пізнаю світ)


Завдання, за вашими проханнями, викладені 
з 31.02.20 по 07.02.20р.


 Успіхів всім, натхнення,а головне- ЗДОРОВ'Я!!!